0

Telewizory LCD

Kupno telewizora nie jest sprawą kłopotliwą o ile wiemy, czego oczekujemy od odbiornika TV. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują wiele modeli, zróżnicowanych pod względem technologicznym. Wybierając telewizor skupiamy się głównie na jakości obrazu, odwzorowaniu kolorów, kontraście i przekątnej ekranu (wyrażona w calach, oznacza wielkość wyświetlacza, im więcej, tym większy telewizor).

Telewizory LCD – podstawowy typ, atrakcyjny cenowo

Wyświetlacz LCD, czyli ciekłokrystaliczny. Matryce LCD potrzebują podświetlenia w najprostszych modelach są to lampy CCFL, które oświetlają piksele. Przechodząc przez polaryzatory światło trafia na ciekły kryształ i powoduje uzyskanie efektu kolorystycznego. Otrzymujemy obraz o przyzwoitej jakości.

Telewizory LCD LED

Podświetlenie matrycy LCD uzyskujemy dzięki samoemitującym światło diodom LED. Obraz bardzo dobrze odwzorowuje kolory zapewniając wysoki kontrast i szeroki kąt widzenia. Telewizory LCD z podświetlaniem LED, to tzw. urządzenia uniwersalne.

Wyższa półka technologiczna i cenowa

To telewizory jakości OLED (diody organiczne) i QLED (kropki kwantowe) o najwyższej jakości generowanego obrazu.

Przy wyborze telewizora LCD i LCD LED ważna jest rozdzielczość

Im większa, tym więcej dostrzeżemy szczegółów emitowanego obrazu. Standard, to technologia HD Ready, wystarczająca dla telewizorów do 42 cali. W jakości Full HD nadaje coraz więcej kanałów telewizyjnych i emitowanych materiałów filmowych. Najwyższa rozdzielczość, to technologia 4K.

Szukamy inteligentnych modeli telewizorów

Czyli z wbudowanym systemem operacyjnym, który łączy się z internetem. Urządzenia SMART TV pozwalają na obsługę aplikacji typu Ipla, Netflix, Skype, gry. Warto zwrócić uwagę na to, że każdy producent ma własny system operacyjny. Telewizory Samsung – Tizen, Android TV – Sony, Philips, Thompson, Firefox – Panasonic, WebOS – LG.

Zróżnicowane pod względem technologicznym telewizory Samsung, Sony i LG dostępne w naszym sklepie, zadowolą najbardziej wymagających klientów.


Telewizory LCD

Telewizory LCD

Kontakt ze sklepem

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku

09.00 - 17.00