0

Parownice

Prasowanie, to jedna z tych czynności, bez której trudno się obejść, a bywa kłopotliwa. Pochłania czas, wymaga rozkładania deski do prasowania, a efekt końcowy nie zawsze jest zadawalający. Co zatem zrobić, gdy nie przepadamy za tradycyjnym prasowaniem? Zamienić żelazko na steamer czyli parownicę do ubrań.

Jak działają parownice do ubrań?

Wystarczy wlać wodę do zbiorniczka, włączyć urządzenie, a silny strumień pary wodnej o wysokiej temperaturze pomoże usunąć zagniecenia z ubrań. Nie musimy się obawiać o przypalenie czy błyszczenie materiału, nie pojawiają się niechciane załamania na odzieży i nie potrzebujemy deski do prasowania.

Parownice domowe – jaki model wybrać?

Do wyboru mamy parownice ręczne i stojące. Ręczne - przypominają suszarkę do włosów. Są niewielkich rozmiarów, z łatwością zmieszczą się w szufladzie czy walizce. To idealny model do pomocy w tradycyjnym prasowaniu i do sytuacji "awaryjnych", pozbycia się niewielkich zagnieceń z ubrań w domu i w czasie podróży. Jest to urządzenie o mniejszej mocy (np.1000W parownica Philips GC299/40). Parownice stojące, to modele o większej mocy (nawet 2200W np. parownica Philips GC 552/40), większych rozmiarach (wymaga wygospodarowania miejsca przechowywania), ale nie wymaga dodatkowego miejsca na powieszenie odzieży. Jest zintegrowana ze stabilnym stojakiem z wieszakiem na ubranie. Stojak posiada regulację wysokości, a urządzenie funkcję “zawieś i zablokuj” - blokuje wieszak przed poruszaniem się. Wyższość parownicy stojącej nad ręczną, to od 3-5 poziomów podawania pary.

Inne zastosowania parownic

  • odświeżanie tkanin
  • prasowanie garsonek i garniturów (w tym codziennych zagnieceń na rękawach czy nogawkach)
  • usuwanie przykrych zapachów z ubrań
  • para zabija roztocza (odświeżanie kanap, materaców, dywanów, zasłon)
  • usuwanie starej tapety
  • modelowanie nakryć głowy

Kupując parownicę do ubrań w naszym sklepie, zapomnisz o problemach z prasowaniem.


Kategoria w przebudowie

Przepraszamy, kategoria w przebudowie.
Kontakt ze sklepem

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku

09.00 - 17.00