0

Odkurzacze

Odkurzacze do twojego domu

Czy potraficie sobie wyobrazić sprzątanie mieszkania tylko przy pomocy szczotki i szufelki? Byłoby to dosyć kłopotliwe, czasochłonne, a skuteczność taka sobie. Odkąd wynaleziono odkurzacz, a elektryczny debiutował w 1901 w Wielkie Brytanii, urządzenie przez lata zyskiwało coraz lepsze rozwiązania i dzisiaj odkurzacze sprzątają nawet bez naszego udziału w samej czynności. Ilość firm, modeli i funkcji odkurzaczy jest tak duża, że wybór odpowiedniego wcale nie jest prosty.

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza?

Wielkością mieszkania, potrzebami domowników i zasobnością portfela.

Odkurzacze tradycyjne workowe - najtańsze i najprostsze w obsłudze

Worki mogą być papierowe lub wielokrotnego użytku z nieprzepuszczającej nieczystości gęstej tkaniny. Niestety wadą odkurzaczy tradycyjnych jest ich mała skuteczność w pochłanianiu roztoczy i innych alergenów.

Odkurzacze bezworkowe – plastikowy pojemnik zamiast worka

Nieczystości zasysane są do pojemnika, który należy systematycznie opróżniać i myć. Podobnie jak odkurzacze workowe nie radzi sobie z roztoczami.

Dla alergika – odkurzacz z filtrem wodnym

Powietrze z zanieczyszczeniami trafia do plastikowego pojemnika z wodą i w ten sposób zanieczyszczenia zostają zatrzymane. Dodatkowo odkurzacz nawilża powietrze. Wyższa cena urządzenia wynika z jego skuteczności w walce z roztoczami.

Odkurzacze akumulatorowe – do tapicerki samochodowej i mebli

Po naładowaniu akumulatora mogą pracować ciągle około 30 minut. Są lekkie i poręczne, ale nie sprawdzają się w sprzątaniu innych powierzchni. Odkurzacze piorące - wyczyszczą dywany i tapicerkę meblową

I najbardziej nowoczesny, a zarazem najdroższy - odkurzacz samobieżny (robot odkurzający)

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu sam sprząta, rozpoznaje zabrudzenia, dobiera siłę ssania i wraca na miejsce.
Kupując odkurzacz zawsze zwracaj uwagę na moc silnika (od niego zależy jego skuteczność) i rodzaj zastosowanych filtrów. U nas kupisz odkurzacze Elektrolux, Zelmer, Karcher oraz roboty odkurzające iRobot Roomba i iLife. Bogata oferta, to większe możliwości wyboru.


Odkurzacze

Odkurzacze

Kontakt ze sklepem

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku

09.00 - 17.00