0

Głośniki

Słuchanie muzyki, to jedno z naszych ulubionych zajęć. Dla pasjonatów muzyki olbrzymie znaczenie ma jakość dźwięku, głośność i wyrazistość odbioru. Jeśli chcemy się cieszyć dobrym odbiorem muzyki w domu czy poza nim, powinniśmy zakupić głośniki.

Głośnik - co to takiego?

Odbiornik energii elektrycznej, który przekształca prąd elektryczny w falę akustyczną, to właśnie głośnik. Dobry – potrafi przekształcać prąd elektryczny na falę akustyczną proporcjonalnie i liniowo. Potocznie głośnikiem nazywa się również zespół głośników zamkniętych w jednej obudowie (zestaw głośnikowy). Kolumna głośnikowa to rodzaj zestawu głośnikowego.

Jakie głośniki sprawdzą się w domu?

Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest pomieszczenie, w którym chcemy słuchać muzyki i czy bardziej potrzebujemy urządzenia w postaci głośników “trwale” stojących (czyli takich do pomieszczeń), czy głośników przenośnych, dzięki którym możemy słuchać muzyki w dowolnym miejscu bez konieczności użycia słuchawek.

Do domu głośniki podstawkowe czy głośniki podłogowe?

Do pomieszczeń niewielkich rozmiarów (do 20 m) najlepsze będą głośniki mniejsze, podstawkowe. Umieszcza się je na półkach bądź regałach, a gdy nie mamy takiej możliwości - wymagają dokupienia podstawki. Mają mniejszą moc, słabszy bas, ale i mniejsze zapotrzebowanie na energię i neutralność brzmienia. Głośniki podłogowe nie nadają się do małych pomieszczeń, ponieważ stereofonia jest wtedy kiepska. Jednak w pomieszczeniach o dużym metrażu zdecydowanie lepsze są głośniki podłogowe i całe zestawy głośnikowe.

Głośniki bezprzewodowe – ciesz się muzyką w każdym miejscu

W przypadku głośników bezprzewodowych mamy do wyboru moduł komunikacji z innym urządzeniem za pomocą technologii bluetooth, wi-fi, Air play czy NFC. Głośniki bluetooth należą do najpopularniejszych. Dzięki niewielkim rozmiarom i bezprzewodowemu zasilaniu mogą nam towarzyszyć wszędzie, poza domem również. Słuchawki do telefonu czy tabletu są zbędne i muzyką możesz się “dzielić”.
W naszym sklepie zakupisz głośniki w dobrej jakości i cenie, by cieszyć się muzyką w każdym miejscu.


Głośniki

Głośniki

Kontakt ze sklepem

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku

09.00 - 17.00