0

Ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy - ciesz się w domu kawą jak z kawiarni

Czy wiesz jaki zapach jest na świecie najbardziej rozpoznawalny? To zapach świeżo parzonej kawy. Filiżance tego niezwykle aromatycznego napoju zawdzięczamy dobry początek dnia, dobudzenie się, zastrzyk energii i miłe chwile w gronie rodziny czy przyjaciół. Przygotowanie smacznej kawy wcale nie jest takie proste, ale jeśli zakupimy odpowiedni ekspres do kawy i dobrą kawę, to z pewnością uzyskamy “boski” napój.

Sklepy sprzedające małe AGD posiadają bardzo różnorodną i bogata ofertę urządzeń do parzenia kawy. Jaki ekspres do kawy wybrać, by cieszyć się smakiem “małej, czarnej” kiedy tylko przyjdzie nam na nią ochota?

Ekspres przelewowy czy ciśnieniowy - który lepszy?

Wybór ekspresu do kawy zależy głównie od naszych preferencji kawowych i zasobności portfela. Ekspresy przelewowe są proste w budowie i obsłudze i ograniczają się do przygotowania jednego rodzaju kawy. Woda podgrzewana przez grzałkę dozowana jest do pojemnika z kawą, a napar przez filtr przesącza się do dzbanka. Zaleta ekspresów przelewowych jest to, że można w nich zaparzyć większą ilość kawy, a także herbatę i ziółka.
Ekspresy ciśnieniowe do zaparzania kawy wykorzystują ciśnienie. Im wyższe ciśnienie ekspresu, tym szybciej przygotuje filiżankę kawy, która ma mocny aromat i charakterystyczną piankę. Ekspresy ciśnieniowe mają wiele dodatkowych funkcji np. spienianie mleka, regulację mocy kawy, dozownik do przygotowania dwóch kaw jednocześnie, ale ich cena nie jest wyższa niż przelewowych. Wśród ekspresów ciśnieniowych znajdziemy ekspresy automatyczne i półautomatyczne - kolbowe. Automatyczne posiadają wbudowany młynek do kawy, same dobierają odpowiednią ilość wody i kawy lub wykorzystują kawę próżniowo zamkniętą w kapsułkach (ekspresy kapsułkowe). Ekspres kolbowy jest urządzeniem, które przepuszcza wodę pod ciśnieniem przez drobno zmielona kawę (sam jej nie mieli) wsypaną do kolby. Doceniają go smakosze espresso.

W sprzedaży posiadamy każdy, z pokrótce opisanych ekspresów do kawy. Są to urządzenia takich producentów jak: Delonghi, Saeco, Philips, Krups, Russell Hobbs. Na który się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie.


Ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy

Kontakt ze sklepem

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku

09.00 - 17.00